- A-
- A
- A+
Кабинетът по химия това е образователно пространство за обучение по предмета, за провеждане на извънкласни мероприятия, за организиране на учебно-изследователски дейности на учениците, за провеждане на реални и виртуални химични експерименти.
Целта на кабинета по химия е създаване на условия за формиране на творчески личности, притежаващи задълбочени знания, способни към саморазвитие и самореализация, на практически умения да планират, провеждат експерименти, да предвиждат резултатите от тях.
Кабинетът позволява рационално използване на урочното време, а това съдейства за повишаване качеството на знанията на учениците.
Етапи за реализиране на концепцията за развитието на кабинета по химията
1. Информатизация на кабинета по химия
- 2015 – 2016 учебна година – мултимедийно оборудване
- 2018 – 2020 година – оборудване и използване на интерактивна дъска в урочната и извънурочна работа; създаване на единна информационна среда на обучение в кабинета;
2. Научно – методическо обезпечение на кабинета по химия
- 2018 – 2019 учебна година – създаване на система за съхраняване на дидактически материали - презентации, постери, доклади, реферати, колекции и модели с цел използването им в последващи години; поставяне начало на учебно – методически комплекс – учебници, учебни помагала, методически ръководства, конкурсни варианти от олимпиади, състезания и др.
3. Кабинетът по химия като методически център
- съвместна методическа работа с учителите от методическото обединение;
4. Обезпечаване безопасността на учениците
- осъществяване на мероприятия, формиращи у учениците навици за безопасно поведение и правила за действие в екстремни ситуации;
- оформяне на кът по техника за безопасност, правила за работа в химична лаборатория;
Химичен експеримент с най-добър педагогически ефект може да бъде проведен единствено и само в добре оборудвана лаборатория. За съжаление, такава липсва в учебното заведение. Ще се търсят възможности за създаване на лаборатория в рамките на наличната материална база.