Съобщения
На 13.12.2024 г. (петък) от 16.00 часа във фоайето на II етаж ще се проведе награждаване на класиралите се на призови места на математическите състезания "Математика без граници - Есен" и "Черноризец Храбър".
Заповядайте!
Програма за провеждане на националното състезание по математическа лингвистика - ТУК
- A-
- A
- A+
Ръководител: Илонка Каракичева
Участници в клуба „Химията в задачи" са ученици от 10 е клас, в клуба „Химият плюс" – ученици от 9е клас с ръководител Илонка Каракичева.
Теоретичните знания по химия трябва да бъдат прилагани и упражнявани в дейности, свързани с мисловни умения, като анализиране, проектиране, правене на изводи и критично мислене – мисловни умения на високо ниво, които всеки преподавател се стреми да развие у своите ученици.
В учебната програма са малко часовете, предвидени за решаване на задачи – логически, тестови, изчислителни, експериментални.
Ето защо цел на занятията , освен надграждане на знанията по изучаваните теми, е и придобиване на умения за решаване на типови задачи по обща и неорганична химия, органична химия, чието решение отразява особеностите в учебното съдържание, затвърждава теоретичните познания , дава възможност за овладяване на умения за извличане на информация от различни източници – графики, таблици, текстове, схеми.
Задачите са тематично разделени, въпреки това изискват комплексно прилагане и използване на знания.
Решаването на задачи освен за текуща подготовка подпомага и кандидатстудентската подготовка на учениците, за участие в олимпиади – разглеждат се задачи от конкурсни изпити във ВУЗ.
Съществена част от програмата на клуба е експерименталната работа и практика, която цели придобиване на практически умения за планиране и провеждане на експерименти, анализиране, обобщаване и представяне на резултатите от извършен експеримент.
Учениците от клуба са активни участници в организирането и провеждането на различни извънкласни тематични дейности:
• викторина „Какво, къде, кога" – 2022г.;
• „Образователна викторина" – 2023г. и други;
Обучение по катедри
-
Информатика и ИТ
Учителите по информатика и ИТ в ПМГ провеждат съвременен учебен процес, базиран на използването на най-новите информационни и комуникационни технологии, създават и използват електронни ресурси в различни образователни портали, платформи, класни стаи, персонализирани социални мрежи и др.
-
Природни науки и екология
І. Обща информация
Методическо обединение „Природни науки и екология"
Обучението по природни науки – физика, химия и биология като профилиращи предмети в ПМГ датира от далечната 1984 година (физика), по-късно през 1990 година (биология и химия). Днес като профилиращи предмети се изучават биология и химия.
-
Математика
Математиката е основен профилиращ предмет в ПМГ. За изграждане на математическо и алгоритмично мислене у учащите се, което им дава възможност за по-добра реализация, работи екип от преподаватели по математика с висока професионална квалификация.
-
Техническо обединение
В катедрата по физическо възпитание и спорт преподават специалистите с висше образование и магистърска степен по специалността Антон Ишев, Йордан Цветанов, Антон Гръчки, Александър Ангелов и Мартин Йорданов
-
Обществени науки и ...
Катедра Обществени науки към ПМГ е представена от професионалисти със съвременен подход към хуманитарната проблематика.
-
БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАТУРА
Методическо обединение Български език и литература
Български език и литература е основен учебен предемет, задължително матуритетен, което налага на учителите от методическото обединение да поддържат високо ниво на професионализъм и отлично усвояване на материала от учениците, включен в учебната програма по предмета.
-
Чужди езици
В ПМГ „Акад. Сергей Корольов” - Благоевград се изучават интензивно като I-ви чужд език английски и немски език, като се предоставя възможност за избор за II-ри чужд език между немски, руски, френски и английски език.
Занимания по интереси
Химия плюс
Ръководител: Илонка Каракичева
Участници в клуба „Химията в задачи" са ученици от 10 е клас, в клуба „Химият плюс" – ученици от 9е клас с ръководител Илонка Каракичева.
Теоретичните знания по химия трябва да бъдат прилагани и упражнявани в ...
Mit Erfolg zum TestDaf
Ръководител: Мирослава Методиева
Обучението в клуб „Мit Erfolg zum TestDaf" в ПМГ цели подготовка на ученици, които изучават немски език като първи чужд език и са достатъчно мотивирани за допълнителни занимания по езика. В рамките на 60 учебни часа, ...
ПМГ Бокс
Ръководител: Мартин Йорданов
Боксът е спорт, който изисква изключителен умствен фокус и концентрация, както и работа върху всички мускулни групи на тялото.
Умственото съсредоточаване, което се изисква в бокса, е един от основните фактори, ...
Светът на биологията
Ръководител: Елена Малиновска
В група „Светът на биологията" дискутирахме теми, обогатяващи знанията на учениците по биология в направления ботаника, зоология, анатомия, биохимия и генетика с помощта на презентации, обучителни приложения, образователни филми ...
Математическа лингвистика
Ръководител: Надка Шеинкова
В групата по математическа лингвистика учениците ще се запознаят със задачи свързани с езика и предаването на информация: звуковете на езика; произхода и значенията, образуването и измененията на думите, строежа на изречението; ...
Търсене в сайта:
Кой е на линия?
В момента има 37 гости и няма потребители и в сайта
Ученически отзиви badge
Мнение
Човек започва да се изгражда като такъв още от най-ранна детска възраст. Семейството и обществото имат много голямо значение за ценностните качества, които ще притежава човек. Възпитанието и моралът зависят и от обкръжаващата среда и от много други фактори.
Мнение
Обучението по природни науки е на най-доброто ниво от всички училища в областта и за това говорят резултатите от олимпиади и състезания на национални нива. Развива се интереса на учениците към природните науки и техните приложения, като необходима основа за бъдеща реализация.
Мнение
Благодарение на Вас се научихме да ценим качествата си и се гордеем с тях, да вярваме в себе си и винаги да преследваме целите си, колкото и непостижими да са те. Много пъти сме чували израза, че човек трябва да помни откъде идва, за да знае накъде отива.